ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

23 września 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim: Błażej Malczuk., Michał Lendzion, Wiktoria Cybulska, Weronika Osicka, Jakub Godlewski, Kornel Wilk, Zuzanna Rochewicz wraz z paniami: Aliną Bączek, Małgorzatą Głowacką, Mariolą Orzechowską, Pauliną Brodzik i Agnieszka Dembińską wzięli udział w plenerowych zajęciach z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Podczas spotkania przy ognisku uczniowie wysłuchali „Bajki o ziemniaku”, rozwiązywali zagadki, a także brali udział w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych. Bohaterem dnia był oczywiście ziemniak. Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy z chustą animacyjną, rzucanie ziemniakami do celu, wyścigi z ziemniakiem na łyżce, gry w piłkę, skoki na trampolinie, gra Twister. Dzieci z zaangażowaniem wykonały piękne prace plastyczno-techniczne – jeżyki z ziemniaków, wykałaczek, przypraw i plasteliny. Uwieńczeniem imprezy była degustacja pieczonych w ognisku ziemniaków oraz kiełbasek. Dzieci po dniu pełnym wrażeń zjadły ziemniaki i kiełbaski z ogromnym apetytem. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Głowacka.

WSTECZ

wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930