ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Lidze Wojewódzkiej Kinder Sport siatkarze ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zakończyli sezon na zajmując III miejsce w kategorii „Trójek” oraz III miejsce w kategorii „Czwórek”. W niedzielę 28.06.2020 odbył się ostatni w tym sezonie finał wojewódzkiego etapu ogólnopolskich mistrzostw w minisiatkówce Kinder + Sport. Prawo udziału w finale miały zespoły, które po 4 turniejach eliminacyjnych (5 i 6 nie odbyły się z powodu pandemii) zajęły miejsca 1 – 7. Nasze zespoły po rundzie eliminacyjnej zajmował: 2 miejsce – zespół „Trójek” i 4 miejsce – zespół  „Czwórek”. Finałowy turniej  organizowany przez WMZPS został rozegrany na obiektach MOSiR Kętrzyn i przebiegał zgodnie z reżimem sanitarnym. Nasi zawodnicy po zaciętej walce ostatecznie wywalczyli podium w obu kategoriach. W kategorii „Trójek” pewnie wygraliśmy swoją grupę, pokonując drużyny: MOSiR Kętrzyn, AZS Olsztyn, a w fazie pucharowej Kurianvolley Olsztyn, na wyższym stopniu podium stanęły drużyny z Elbląga – Truso i Atak. W kategorii „Czwórek” wygraliśmy mecze grupowe z drużynami: AZS Olsztyn, Kurianvolley Olsztyn oraz Koszałek Węgorzewo II. Wicemistrzem województwa został Koszałek Opałek Węgorzewo I, a mistrzem drużyna Warmii. Warto wspomnieć, że niemalże wszyscy zawodnicy obu kategorii naszych teamów to uczniowie klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. W przyszłym sezonie drużyna SP 2 „Sokół” wystartuje w rozgrywkach wojewódzkich już w kategorii Młodzik. W brązowym teamie w kategorii „Trójek” naszą szkołę reprezentowali: Paulo Lisowicz, Hubert Jabłoński, Jakub Gawiński i Jakub Jaroszewski, a brązowymi medalistami w kategorii „Czwórek” zostali: Juliusz Bucha, Miłosz Bochenek, Kornel Zbikowski, Antoni Suchocki. Wszystkim medalistom oraz trenerowi siatkarzy panu Maciejowi Bochenkowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym sezonie siatkarskim.

 

WSTECZ

lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031