ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego zalecił dyrektorom jednostek oświatowych rozważenie możliwości otwarcia żłobka, przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, które prowadzone są przez samorząd miejski, nie wcześniej niż od dnia 11 maja 2020 roku. Zalecenie jest wynikiem analizy przeprowadzonej z dyrektorami i pracownikami tych jednostek dotyczącej możliwości zapewnienia dzieciom, rodzicom i personelowi maksimum bezpieczeństwa – zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Aby spełnić wymagania reżimu sanitarnego należy przygotować się do tego odpowiednio – m.in.: zakupić potrzebny sprzęt, dodatkowe środki ochrony, wydzielić pomieszczenie do izolacji oraz opracować procedury postępowań na wypadek zakażenia się koronawirusem. Jednak ostateczną decyzję o oddaniu dziecka do przedszkola lub żłobka podejmują rodzice dzieci, uwzględniając swoje możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi.

Dla Burmistrza Józefa Blanka priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, ich dzieci oraz pracowników poszczególnych jednostek. Gospodarz miasta musi mieć wobec tego całkowitą pewność, że zrobione zostało wszystko, aby zminimalizować ewentualne nowe zagrożenie rozprzestrzeniania wirusa, związane z otwarciem żłobków i przedszkoli. Do tego potrzeba pełnej współpracy rodziców, pracowników i nauczycieli, a także nauczenia dzieci odpowiednich nawyków i zachowań w tej nietypowej sytuacji. Burmistrz wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji epidemicznej w kraju oraz naszym mieście.

W nawiązaniu do wytycznych Sanepidu, dyrektorzy jednostek oświatowych w Nowym Mieście Lubawskim zobowiązani zostali do opracowania procedur przyjęcia dzieci do Żłobka Miejskiego, Przedszkola Miejskiego i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, do których trzeba będzie się dostosować.

 

WSTECZ

maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031