ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim podczas zajęć realizowała tematykę związaną z muzyką „W krainie muzyki”. Przedszkolaki i panie: Maria Szymankiewicz i Sylwia Zielińska gościły mamę Mai Splitt, panią Sylwię, która gra na gitarze. Pani Sylwia opowiedziała dzieciom o swojej pasji i zaśpiewała piosenki „My jesteśmy jagódki” oraz „Fantazja”, która jest ulubioną piosenką z dzieciństwa. Mama Mai wręczyła maluchom kolorowanki. Z kolei mama Zosi, pani Magdalena Domżalska zaprosiła „Krasnoludki” do swojej klasy, pokazała instrumenty muzyczne. Akompaniując na fortepianie nauczyła przedszkolaki piosenkę „Zaśpiewam wam”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały fortepian i poznały jego budowę. Pani Magda przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę. „Krasnoludki” odwiedził brat Zosi Patryk, który zagrał na saksofonie kilka utworów. Siostra Tosi, Marta Wiśniewska zagrała dwa utwory na trąbce, a Zuzanna Sepetowska na flecie poprzecznym. Maja Machulska zagrała na gitarze. Wszyscy mali goście są uczniami Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim. Ich gra bardzo podobała się „Krasnoludkom”. Podczas zajęć muzycznych utalentowani goście zaprezentowali również swoje instrumenty. Dzieci z grupy 05 uczestniczyli także w spotkaniu z Dyrygentem Orkiestry Dętej w Kurzętniku panem Mariuszem Brzezicki, a także w audycji muzycznej, którą poprowadziła Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim pani Iwona Mrozińska. Muzyka zachęciła przedszkolaki do działań plastycznych. Pod kierunkiem pań: Marysi i Sylwii, wykorzystując różne materiały, dzieci malowały i wycinały. Po tak interesujących zajęciach wiele przedszkolaków postanowiło rozpocząć naukę w szkole muzycznej.

 

WSTECZ

luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829