ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W związku z realizacją tematyki „W krainie muzyki” w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim 21 lutego 2020 roku odbyło się spotkanie z panem Mariuszem Brzezickim kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Kurzętniku oraz członkinią orkiestry, saksofonistką – panią Gabrielą Mączkowską. Zaproszeni goście opowiadali o muzyce, instrumentach muzycznych, demonstrowali brzmienie: puzonu, saksofonu, werbla, bębna, trąbki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały gości i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dodatkową atrakcją była możliwość zagrania przez przedszkolaki na instrumentach. Dzieci spotkały się również z Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim panią Iwoną Mrozińską, która przygotowała i przeprowadziła audycję muzyczną. Dzieci miały okazje poczuć się jak na prawdziwym koncercie. Pani dyrektor przypomniała maluchom zasady zachowania podczas koncertu – zachowanie ciszy, przywitanie występujących oklaskami. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć instrumenty i wysłuchać gry na nich. Przed dziećmi wystąpiła pani Martyna Sarnowska, która zagrała na flecie poprzecznym piccolo. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie szkoły muzycznej: Antonina Kędziorska i Wiktoria Krauze – flet poprzeczny, Laura Ujazdowska – saksofon, Małgorzata Zielińska – akordeon, Anastazja Nowicka – wiolonczela, Beniamin Łątkowski – ksylofon, werbel oraz Oskar Talkowski – trąbka. Przedszkolaki brały aktywny udział w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez panią Iwonę. Oczywiście zapewniły gości i swoje panie, że już w krótce zostaną uczniami szkoły muzycznej.

 

WSTECZ

Luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829