ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupy przedszkolne z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim spotkały się z panią Anną Pestką-Górską – plastyczką pracującą w naszej szkole. Pani Ania zapoznała dzieci z różnymi technikami plastycznymi. Pokazała przedszkolakom te najprostsze i najczęściej stosowane. Zaprezentowała rysowanie ołówkiem, kredką, kredą, pastelami, mazakami. Dzieci mogły spróbować rysować tuszem, rysować na piasku, stemplować pieczątkami wykonanymi z buraka, cebuli. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wykonuje się: monotypię, odbitki, frottage. Swoją obecnością zaszczyciła dzieci pani Hanna Nadolska – babcia Bartka. Pani Hania maluje obrazy, większość z nich przedszkolaki mgły podziwiać, oglądając wystawę zorganizowaną w holu przedszkola. Malarka zawsze lubiła malować, ale do swojej pasji wróciła, będąc na emeryturze. Pani Hania maluje głównie akwarele. Prezentowane prace zachwyciły nie tylko przedszkolaków, ale także uczniów, pracowników, nauczycieli oraz rodziców i dziadków przychodzących do przedszkola. Malarka podczas spotkania z maluchami mówiła o kolejnych etapach pracy nad obrazem. Zademonstrowała narzędzia, których używa do malowania. Zachęciła dzieci do twórczej pracy. Babcia Bartka potrafi również wyszywać oraz lepi figurki z masy solnej. Na zakończenie spotkania pani Hania poczęstowała dzieci cukierkami.

 

WSTECZ

luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829