ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dzieci z grupy przedszkolnej „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pod kierunkiem pań: Marii Szymankiewicz i Sylwii Zielińskiej zorganizowały w swojej sali wystawę poświęconą sławnym malarzom, książkom umożliwiającym dzieciom malowanie oraz przyborom plastycznym służącym do malowania i rysowania. Przedszkolaki spotkały się z panią Karoliną Szymankiewicz, która jest studentką historii sztuki. Pani Karolina przybliżyła dzieciom malowanie „martwej natury”. Zaprezentowała przykłady tego typu malarstwa, które wyszły spod pędzla znakomitych malarzy. Następnie wspólnie z przedszkolakami ułożyła kompozycję z różnych przedmiotów. Zadaniem maluchów było namalowanie kompozycji, używając pasteli olejnych. „Krasnoludki” odwiedziła również pani Natalia Reszka, która jest plastykiem w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Pani Natalia opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Zaprezentowała owoce swojej twórczości. Na miejscu wykonała portret Agatki. Następnie zachęciła „Krasnoludki” do wykonania portretu dowolną techniką plastyczną. Na zakończenie spotkania pani Natalia zaprosiła dzieci do udziału w warsztatach ceramicznych. Kolejnym gościem przedszkolaków był przedstawiciel nowoczesnych technik tworzenia obrazów. Pan Krzysztof Szymankiewicz studiuje informatykę i wprowadził „Krasnoludki” w tajniki grafiki komputerowej. Pokazał swoje prace i wyjaśnił sposób ich powstania. W ramach twórczości własnej dzieci wykonały pracę plastyczną, która polegała na pokrywaniu obrazka farbką przy użyciu gąbki. Następnie z prac powstała wystawa, która podziwiali nie tylko rodzice dzieci. Zrealizowane zajęcia dostarczyły przedszkolakom wielu wrażeń, spotkań z ciekawymi ludźmi, a przede wszystkim zachęciły dzieci do rozwijania własnej twórczości plastycznej.

 

WSTECZ

luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829