ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupa przedszkolna 05 „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim wraz z paniami: Marią Szymankiewicz i Sylwią Zielińską przez cały tydzień zagłębiali tajemnice wody. Dzieci doskonale wiedzą, że bez wody nie ma życia na Ziemi. Woda potrzebna jest ludziom, roślinom i zwierzętom. Przedszkolaki oglądały zdjęcia kuli ziemskiej z kosmosu i oceniały, ile powierzchni naszej planety zajmuje woda. Podczas zajęć zdobyły informacje na temat ilości wody w organizmie człowieka oraz ilości wody w niektórych warzywach i owocach. „Krasnoludki” doskonale wiedzą, do czego potrzebna jest człowiekowi woda i ile powinniśmy przyjmować płynów w ciągu dnia. Dzieci pod okiem pań: Marii Szymankiewicz i Sylwii Zielińskiej poznały właściwości wody, rozpoznawały ją za pomocą: smaku, węchu i dotyku. Poznały stany skupienia oraz reakcje przedmiotów wrzucanych do wody. Wraz z paniami przeprowadziły szereg eksperymentów: „Zachłanna szklanka”, „Żarłoczna słona woda”, „Straszący pieprz”, „Wędrujący atrament”, „Tęczowa woda”, „Farbowanie kwiatów”, „Kolorowy wulkan” „Tańczące rodzynki”, „Zatopione jajko”, „Unoszące się jajko”. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane zajęciami, chętnie i aktywnie pracowały. Poznały także technikę plastyczną „mokre na mokrym” i wykonały piękne obrazki. Zakończeniem zajęć była wizyta w oczyszczalni ścieków, gdzie pani laborantka opowiedziała i zademonstrowała proces oczyszczania brudnej wody. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się, że wodę należy oszczędzać oraz poznały regiony, gdzie jest mało wody.

 

WSTECZ

luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829