ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Ośmioro uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przystąpiło do VI Międzynarodowego Konkursu – Wystawy Sztuki Dziecięcej „Walc Kwiatów”, którego organizatorem są: Wydział Kultury Turystyki i Sportu w Guriewsku w Okręgu Kaliningradzkim, Wydział Oświaty oraz Szkoła Artystyczna im. A Karamanowa. Swoje prace zgłosili: Jagoda Szudzińska kl. II, Jakub Hinc kl. III, Zuzanna Szałkowska kl. V c, Maksymilian Szkutnik kl. V a, Olaf Hinc kl. VI a, Martyna Sargalska kl. VII a, Maria Szudzińska kl. VII a, Aleksander Roch kl. VII a. Celem konkursu, który przeprowadzany jest pod patronatem Prezydenta Rosji, jest wychowanie dzieci w miłości do stron ojczystych i przyrody, a tematem przewodnim „Polne kwiaty – muzyka kraju rodzinnego…”. Podstawowe zadania konkursu to: kształcenie indywidualnej twórczości dziecka, zwrócenie jego uwagi na ekologię i ochronę otaczającej przyrody; rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży przyrodą i jej pięknem; rozwój zmysłu estetyki; wykrywanie talentów; wymiana doświadczeń pedagogicznych. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: pani Magdalena Domżalska, pani Anna Pestka-Gurska i pani Maria Piskorska wyłoniła sześć prac, które zostaną przesłane do Guriewska i wezmą udział w VI Międzynarodowym Konkursie – Wystawie Sztuki Dziecięcej „Walc Kwiatów”. W konkursie – wystawie zaprezentowane zostaną prace następujących uczniów: Jakuba Hinca, Maksymiliana Szkutnika, Olafa Hinca, Martyny Sargalskiej, Marii Szudzińskiej i Aleksandra Rocha.

 

WSTECZ

luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829