ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się 15 stycznia w Kurzętniku miał charakter konkursu. Głównymi celami imprezy były: promowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, możliwość konfrontacji dorobku artystycznego solistów, wymiana doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród młodego pokolenia, popieranie wszechstronnego rozwoju młodych talentów wokalnych, integracja środowiska muzycznego. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: soliści klasy 0 – III, soliści klasy IV – VI, soliści klasy VII – VIII. Jury oceniało dobór repertuaru, emisję głosu, ogólną muzykalność, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. W przeglądzie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. W kategorii klasy 0 – III wystąpili: Maja Machulska i Antoni Fijałkowski, w kategorii klasy IV – VI: Aleksandra Kwiatkowska i Maja Kowalkowska, a w kategorii klasy VII – VII: Otylia Olęcka i Milena Bartnicka. Wymienionych uczniów przygotowała pani Magdalena Domżalska. I miejsce w swoich kategoriach zajęły uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kwiatkowska i Otylia Olęcka. Milena Bartnicka zajęła II miejsce. W konkursie wzięły również udział uczennice z naszej szkoły: Paulina Pijaczyńska, Hanna Chiniewicz, Nikola Mączkowska oraz Anastazja Nowicka, która otrzymała w swojej kategorii wyróżnienie

 

WSTECZ

styczeń 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031