ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są okazją do złożenia życzeń swoim najbliższym. Grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim postanowiła zrobić niespodziankę swoim rodzicom. Pod kierunkiem pani Sylwii Zielińskiej przedszkolaki wykonywały kartki pocztowe i podpisywały życzenia. Adresy podyktowały wychowawczyni pani Marii Szymankiewicz. Następnie dzieci wraz z paniami: Marią Szymankiewicz, Karoliną Machcińską udały się na pocztę, gdzie pracuje babcia Julki. Na miejscu pani naczelnik urzędu pocztowego wyjaśniła przedszkolakom, jakie są zadania poczty. „Krasnoludki” obejrzały miejsce, gdzie sortowana jest korespondencja. Pod okiem babci Julki przystawiały datownik. Następnie same kupowały znaczki oraz naklejały je na kartki. Ostatnim etapem było wrzucenie przesyłki do skrzynki pocztowej. Babcia Julki zrobiła dzieciom niespodziankę, ponieważ otworzyła przy nich skrzynkę pocztową i wyjęła korespondencję. Pani naczelnik obiecała dzieciom, ze nazajutrz wszystkie kartki wysłane przez dzieci dotrą do adresatów. Na zakończenie spotkania pani naczelnik poczęstowała wszystkich słodyczami. „Krasnoludki” serdecznie dziękują babci Julki za zorganizowanie ciekawej i pouczającej wycieczki.

 

WSTECZ

grudzień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031