ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

28 listopada 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się IV Koncert Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Tobie Polsko”. Organizatorem koncertu, który poprowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Magdalena Grabowska, była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Zbigniew Ziejewski, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski, radni miejscy – panowie: Adam Kłosowski i Mieczysław Kubacki, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Elblągu pani Małgorzata Adamowicz, Proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, Sekretarz Powiatu Nowomiejskiego pani Ewa Kalisz-Górzkowska, Dyrektor Fabryki Mebli „Szynaka” pan Stanisław Robaczewski, Komendant Powiatowy Policji pan Jacek Drozdowski, z-ca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pan Krzysztof Szałkowski, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego pani Dorota Rozenek-Wadecka, Dyrektor Centrum Biznesowego Regionu Wschodniego pan Dawid Jaroszewski, Nowomiejski Rekonstruktor 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich Szwadronu Drugiego pan Krzysztof Olszewski oraz dyrektorzy i kierownicy powiatowych i miejskich placówek organizacyjnych, media. Po powitaniu gości głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski. Koncert poprowadzili: Katarzyna Szymankiewicz i Kornel Seroczyński, którzy przedstawili historię prezentowanych piosenek. Zgromadzona w hali widownia wysłuchała wiersza w wykonaniu grupy przedszkolnej. O tym, jak przyjemnie maszeruje się żołnierzom zaśpiewała grupa przedszkolna „Gumisie”, a Nowomiejskie Lwiątka zatańczyły do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Publiczność wysłuchała piosenek: „O mój rozmarynie”, „Oka”, „Pałacyk Michla”, „Bo w piechocie fajno jest”, „Serce w plecaku”, „Powrócisz tu”, „Poszłabym do wojska”, „Biały krzyż”,  „Rozkwitały pąki białych róż”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Nie żałujcie serca, dziewczyny”,  Powołanie do wojska”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony”. Niektórym piosenkom towarzyszyły scenki ilustrujące prezentowaną sytuację. Przed zgromadzoną w hali widownią wystąpili: Antoni Fijałkowski, Hanna Chiniewicz, Iga Nowicka, Paulina Pijaczyńska, Antonina Skóra, Małgorzata Żurawska, Maja Machulska, Juliusz Bucha, Patryk Domżalski, Jakub Jaroszewski, Antoni Suchocki, Milena Bartnicka, Aleksandra Jaroszewska, Otylia Olęcka, Pola Seroczyńska, Anastazja Nowicka, Klaudia Flaszyńska, Lena Grabowska, Zuzanna Szałkowska, Kornelia Wiśniewska, Marta Wiśniewska, Maja Kowalkowska, Aleksandra Kwiatkowska, Marika Masłowska. Po występie głos zabrali: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Zbigniew Ziejewski oraz Proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski. Widowisko muzyczne obejrzeli także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim oraz rodzice i dziadkowie uczniów. Koncert „Tobie Polsko” przygotowały panie: Magdalena Domżalska, Barbara Milewska, Paulina Brodzik, Maria Szymankiewicz, Izabela Kamińska. Organizatorki dziękują pani Marcie Marchwickiej za przygotowanie wiersza z przedszkolakami oraz paniom: Kindze Banach-Pawlickiej i Karolinie Machcińskiej za pomoc i opiekę nad dziećmi z grup przedszkolnych.

 

WSTECZ

listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930