ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

27 listopada 2019 roku grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim spotkała się z myśliwymi: panem Witkiem – dziadkiem Niny i panem Tomaszem Gurzyńskim. Panowie są członkami Koła Łowieckiego „Szarak”, które działa na ternie 17,5 tysiąca hektarów. Są to: lasy, pola, łąki, zagajniki. Myślistwo jest pasją obu panów. Pan Tomasz jest mistrzem Polski w naśladowaniu głosów zwierząt. Podopieczni pań: Marii Szymankiewicz i Karoliny Machcińskiej słuchali głosów zwierząt, które zaprezentował wykorzystując wabiki pan Tomasz. Dzieci próbowały odgadnąć odgłosy zwierząt, ale nie było to łatwe. „Krasnoludki” były zachwycone umiejętnościami pana Tomasza. Goście, stosując gwarę myśliwską, opowiedzieli przedszkolakom o zwyczajach zwierząt. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, oglądały zdjęcia i plansze oraz zadawały pytania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały książeczki o lesie, ołówki, breloczki oraz słodycze. Pożegnanie odbyło się myśliwskim zawołaniem „Darz Bór”. Grupa przedszkolna „Krasnoludki” oraz panie: Maria Szymankiewicz i Karolina Machcińska serdecznie dziękują panom myśliwym za ciekawe i pouczające spotkanie.

 

WSTECZ

listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930