ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Z okazji Dnia Kredki 22 listopada 2019 roku grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pod kierunkiem pań: Marii Szymankiewicz, Sylwii Zielińskiej oraz Karoliny Machcińskiej przygotowała przedstawienie „Kolorowe kredki”. Warto wspomnieć, że pierwsze dziecięce kredki zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych w 1903 roku. W pudełku było osiem kolorów: czarny, brązowy, niebieski, czerwony, fioletowy, pomarańczowy, żółty i zielony. Obecnie jest ich ponad dwanaście. Dzieci mogą korzystać z różnego rodzaju kredek, są wśród nich kredki: ołówkowe, pastelowe, świecowe. Przebrane w kolorowe stroje „Krasnoludki” przedstawiły kłótnię kredek w pudełku. Po krótkiej kłótni kredki się pogodziły i stworzyły obraz. W tym świątecznym dniu królowała oczywiście kredka. Wszystkie przedszkolaki pięknie ją ozdobiły, stosując różnorodne techniki plastyczne. Kredki posłużyły do zabaw matematycznych przeprowadzonych metodą Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Kredki „brały udział” w zabawach zręcznościowych oraz muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem metod Marty Bogdanowicz. Dzień Kredki był kolejnych wesoło spędzonym dniem w przedszkolu.

 

WSTECZ

listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930