ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

21 listopada 2019 r. o godzinie 15.00 młodzież czerwonokrzyska uczciła 100. rocznicę powstania PCK na Ziemi Nowomiejskiej. W Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczysta wieczornica, która zgromadziła delegacje młodzieżowych działaczy Szkolnych Kół PCK wraz ze swoimi opiekunami ze szkół podstawowych i średnich w Biskupcu, Bielicach, Kurzętniku, Bratianie, Zajączkowie, Gwiździnach, Zwiniarzu, Nowym Mieście Lub. Na spotkaniu obecni byli: pan Andrzej Korecki, Dyrektor Zespołu Szkół  Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, Prezes Zarządu Oddziału PCK w Nowym Mieście Lub., pani Ewa Pielak, Wiceprezes Zarządu Oddziału PCK w Nowym Mieście Lub., pani Jadwiga Lewandowska, Prezes Klubu HDK pan Adam Lewandowski, pani Halina Kleinowska – Kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Nowym Mieście Lub., pani Urszula Tołkacz – Honorowy Członek Oddziału PCK w Nowym Mieście Lub. Wieczornicę rozpoczęto odśpiewaniem hymnu czerwonokrzyskiego i wysłuchanie części artystycznej wykonanej przez uczniów przygotowanych pod kierunkiem pań: Magdaleny Domżalskiej, Katarzyny Gross-Nowińskiej oraz Agnieszki Kasprzyckiej. Prezes pani zarządu Oddziału PCK pani Ewa Pielak podczas swojego wystąpienia pogratulowała wszystkim działaczom Szkolnych Kół PCK oraz podziękowała im za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju idei czerwonokrzyskiej. Wszyscy młodzieżowi członkowie oraz ich opiekunowie otrzymali okolicznościowe upominki. Wdzięczni za ogromny wkład pracy na rzecz rozwoju nowomiejskiego ruchu czerwonokrzyskiego zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć o tych działaczach, którzy odeszli do wieczności. W kolejnej części wieczornicy szkolne koła PCK przedstawiły swoją działalność prezentując się w różnorodnej formie: były śpiewane piosenki, odgrywane scenki, wystąpienia młodych działaczy, a nawet zaprezentowano  filmiki. Na koniec prezentowania się szkolnych kół pani Małgorzata Potomska przedstawiła pokaz zdjęć z obchodów 95 rocznicy powstania PCK na Ziemi Nowomiejskiej co wzbudziło wiele wspomnień, ciekawych rozmów i refleksji  wśród gości. W  końcowej części spotkania  uczestnicy wspólnie zatańczyli  taniec przygotowany przez panią Paulinę Brodzik. Wszyscy  obecni rozstawali się wyrażając wdzięczność i dziękowali za przygotowanie tegoż spotkania, którego głównym organizatorem był Zarząd Oddziału PCK w Nowym Mieście Lub. we współpracy ze Szkolnym Kołem PCK w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli  oraz współpracowali przy zorganizowaniu tego spotkania, które poprowadziła pani Magdalena Grabowska.

 

WSTECZ

listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930