ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupa przedszkolna „Krasnoludki” z ZSPiM w Nowym Mieście Lubawskim realizowała krąg tematyczny „Jestem Polką, jestem Polakiem”. Dzieci dużo dowiedziały się o swojej Ojczyźnie, a historię Polski przybliżyła im pani Julita Bulińska – mama Mai. Pani Julita jest nauczycielką i podczas spotkania opowiedziała dzieciom o początkach państwa polskiego, pierwszych władcach oraz o czasach, kiedy były wojny. Mama Mai przygotowała dla dzieci puzzle przedstawiające nasze godło. Przedszkolaki nalepiały je na pasy papieru, które potem ozdobiły salę. Panie: Maria Szymankiewicz i Sylwia Zielińska zapoznały „Krasnoludki” z legendą o „Lechu, Czechu i Rusie” oraz innymi, które związane są z różnymi miejscami w Polsce. Dzieci rozmawiały o symbolach narodowych. Poznały także życie i działalność Wielkich Polaków. Postać Marii Skłodowskiej-Curie przedstawiła im pani Małgorzata Potomska, która jest nauczycielem matematyki w naszej szkole. Pani Małgosia zademonstrowała sprzęt laboratoryjny, przeprowadziła doświadczenia. „Krasnoludki” miały także możliwość obserwowania własności magnetycznych metali. Z kolei pan Krzysztof Przybysz – nauczyciel wychowania fizycznego przybliżył przedszkolakom życie i przebieg kariery Roberta Lewandowskiego. Dzieci z zachwytem patrzyły na triki z piłką w wykonaniu pana Krzysztofa. Pan Przybysz przeprowadził z maluchami rozgrzewkę, która bardzo im się podobała. Potem dzieci zademonstrowały swoje umiejętności: mostki, szpagaty, gwiazdy. „Krasnoludki” poznały również postaci: Fryderyka Chopina, Mikołaja Kopernika oraz Świętego Jana Pawła II, o których opowiadały im panie: Marysia i Sylwia. Przedszkolaki wybrały się także na internetowy spacer po Warszawie, poznały najciekawsze miejsca stolicy. Pracowały z mapą i dowiedziały się, jakie państwa graniczą z Polską. Efektem całotygodniowej pracy jest „Kącik o Polsce”. Znajdują się w nim mapy, flaga, godło, słowa hymnu państwowego, zdjęcia Wielkich Polaków oraz książki z legendami.

„Krasnoludki” wraz z paniami: Marysią i Sylwią serdecznie dziękują paniom: Jowicie i Małgosi oraz panu Krzysztofowi za ciekawe zajęcia.

 

WSTECZ

listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930