ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczcili 152 urodziny najwybitniejszej Polski Marii Skłodowskiej-Curie. 7 listopada 1867 roku w Warszawie w domu przy ulicy Freta 16 urodziła się córeczka państwa Skłodowskich. Nikt wtedy nie wiedział, że z tej małej dziewczynki urośnie kobieta, która zostanie uznana za najwybitniejszą wśród kobiet świata. Nasi uczniowie urzeczeni wielkością uczonej, patriotyczną postawą, skromnością kolejny raz obchodzili jej urodziny. W czwartek, na lekcjach matematyki, fizyki, ale także na lekcjach historii i języka polskiego dwukrotna noblistka była główną bohaterką. Młodzież szkolna pod kierunkiem swoich nauczycieli poznawała te wyjątkową Polkę. Były projekcje filmów, rozmowy, krzyżówki, podsumowano również realizację projektu. Po południu członkowie Klubu Miłośników Matematyki pod kierunkiem pani Karoliny Przybyłowskiej odbyli specjalne zajęcia poświęcone Noblistce. Uczestnicy zajęć zmagali się z różnymi zadaniami. Rozwiązywali test sprawdzający wiedzę o Marii Skłodowskiej-Curie, budowali bryły do odkrywania tajemnic szyfrowania. Największą wiedzą o polskiej uczonej wykazali się: Zuzanna Szałkowska, Lena Grabowska, Klaudia Flaszyńska oraz Kornelia Wiśniewska.

 

WSTECZ

Listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930