ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

6 listopada 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XII Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, a patronat medialny Gazeta Nowomiejska i portal internetowy Nowe Miasto dla Was. Prezentacja i promowanie młodzieżowej działalności i dorobku artystycznego solistów; popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego rozwoju muzycznego; wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci, młodzieży i instruktorów; popularyzacja i zainteresowanie wykonawców i słuchaczy pieśniami i piosenkami patriotycznymi; korzystanie z całego dziedzictwa kulturowego kraju w szczególności z pieśni i piosenki patriotycznej to główne cele konkursu. Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim reprezentowali podopieczni pani Magdaleny Domżalskiej. W kategorii klasy I – III: Maja Machulska i Antoni Fijałkowski, w kategorii IV – VI: Aleksandra Kwiatkowska, Maja Kowalkowska, Jakub Jaroszewski, w kategorii klasy VII – VIII: Otylia Olęcka, Milena Bartnicka. Naszą szkołę reprezentowały także uczennice z klasy drugiej. Dziewczynki do festiwalu zgłosili rodzice. W kategorii klasy I – III pierwsze miejsce zajął nasz reprezentant Antoni Fijałkowski. W kategorii klasy VII – VIII drugie miejsce wyśpiewała Otylia Olęcka. Gratulujemy laureatom i pani Magdalenie Domżalskiej.  

 

WSTECZ

listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930