ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klas: II a i II b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z paniami: Magdaleną Grabowską, Hanną Kruza, Anną Kawiecką i Hanną Kwiatkowską odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Bogusławskiej w Nowym Mieście Lubawskim. Brali udział  w lekcji bibliotecznej, podczas której poznali zasady funkcjonowania biblioteki. Mieli także możliwość dotknięcia książki dla osób niewidomych, zapoznali się ze zbiorami biblioteki: audiobookami, książkami 3D. W trakcie zajęć uczniowie wspólnie stworzyli zasady pracy z książką. W bibliotece dzieci oglądały eksponaty, które kiedyś były wykorzystywane do pracy w bibliotece. Wśród nich były: maszyna do pisania, katalog, papierowe karty wypożyczeń. W związku z miesiącem bibliotek szkolnych uczniowie pod kierunkiem pań: Hanny Kruza i Magdaleny Grabowskiej wykonywali ozdobne zakładki do książek. Z kolei panie: Hanna Kwiatkowska i Marta Kołakowska podczas „Dnia Ziemniaka” przeczytały dzieciom książkę „Jak wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek”. Najmłodsze dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną. Panie: Martyna Wilczewska i Małgorzata Głowacka przeczytały przedszkolakom i dzieciom, które mają nauczanie indywidualne baśń o „Czerwonym Kapturku”. Panie wystąpiły w przebraniach przypominających głównych bohaterów.

 

WSTECZ

październik 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031