ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dniach od 24 do 27 października 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim pod opieką pań: Magdaleny Grabowskiej, Barbary Milewskiej i Agnieszki Surmiak brali udział w polsko-rosyjskiej wymianie młodzieży w miejscowości Swietłogorsk w Obwodzie Kaliningradzkim. Pierwszego dnia uczniowie poznali Swietłogorsk, jego historię, brali udział w warsztatach ceramicznych i odbyli spacer po mieście. Kolejny dzień rozpoczął spacer po promenadzie. Następnie uczniowie udali się do szkoły w Donskoye, gdzie spotkali się z przyjaciółmi, którzy uczestniczyli w wymianie polsko-rosyjskiej. Na miejscu obejrzeli pokazy taneczne i sportowe, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, obejrzeli szkołę. Mieli możliwość wejścia do cerkwi i poznania obrządku prawosławnego. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zamku średniowiecznego. Uczniowie obejrzeli pokaz rycerski i uczestniczyli w warsztatach rękodzieła. Wieczór zakończyło wspólne ognisko. Trzeciego dnia młodzież udała się na wycieczkę do Kaliningradu, gdzie zwiedziła miasto i poznała jego historię. Park rozrywki a po południu park linowy były kolejnymi punktami programu. W parku linowym doszło do miłego spotkania z Burmistrzem Swiertłogorska panem Vladimirem Bondarenko. Burmistrz podziękował za gościnność podczas pobytu rosyjskiej młodzieży w Nowym Mieście Lubawskim. Wyraził także nadzieję, że czas spędzony w Swietłogorsku minie równie atrakcyjnie. Zapewnił, że poczyni wszelkie starania, aby nasza współpraca była dalej kontynuowana. W niedzielę 27 października 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. W sali konferencyjnej Hotelu Universal uczniowie biorący udział w wymianie spotkali się z Burmistrzem Swietłogorska, panią Dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły, a także opiekunami grupy rosyjskiej. Był to czas posumowań, wymiany upominków i pożegnań. Młodzież szczęśliwa i pełna wrażeń wróciła do domów.

 

WSTECZ

październik 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031