ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

22 października 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim i zaprezentowali koncert „Żywa lekcja muzyki”. Wśród młodych wykonawców byli uczniowie, którzy uczą się także w Szkole Muzycznej I Stopnia. Ich nauczycielami gry na instrumentach są: panie Maria Artiemiew i Marta Kopaczewska – fortepian, pan Jacek Wróblewski – saksofon i klarnet, pani Martyna Sarnowska – flet oraz pan Andrzej Kupis – akordeon. Uczniowie zaprezentowali swoje instrumenty, wytłumaczyli techniki grania na nich. Nie zabrakło informacji na temat budowy i konserwacji instrumentów. Z kolei podopieczne pani Magdaleny Domżalskiej: Aleksandra Kwiatkowska i Aleksandra Jaroszewska umilały czas swoim śpiewem. Koncert „Żywa lekcja muzyki” zakończyło wspólne śpiewanie uczniów i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy piosenek: „Nowe Miasto”, „Szła dzieweczka”, „Witaj Zosieńko”. Prezes placówki pan Jan Szulc serdecznie podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu oraz wręczył kwiatki. Z kolei panie, które opiekują się podopiecznymi Domu Samopomocy przygotowały dla młodych wykonawców słodki poczęstunek. Koncert przygotowała i poprowadziła pani Magdalena Domżalska. 

W „Żywej lekcji muzyki” wystąpili: Aleksandra Jaroszewska zaśpiewała piosenki: „Szansa” i „Z głębi serc”, a Aleksandra Kwiatkowska: „Nie można żyć” i „Nie zapomnij”. Z kolei Maja Aranowska, Marika Masłowska, Anna Meler, Magdalena Rzymek zagrały utwory na fortepianie, Maja Szałkowska i Lena Grabowska wykonały utwór na flety. Małgorzata Zielińska zagrała na akordeonie, Laura Ujazdowska na saksofonie, a Maria Jankowska na klarnecie.

 

WSTECZ

październik 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031