ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

22 października 2019 roku uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tegoroczne obchody zostały poszerzone o warsztaty z zakresu ochrony środowiska i świadomości ekologicznej związanej z segregowaniem i ponownym wykorzystaniem odpadów. Gościem społeczności uczniowskiej klas I – III był leśniczy pan Radosław Kamiński, który przedstawił dzieciom warstwy lasu, opowiedział, jak należy o niego dbać i jak sadzić drzewa. Następnie drużyny z poszczególnych klas wykonywały zadania konkursowe. Za ich prawidłowe wykonanie otrzymywały literkę. Pierwsze zadanie polegało na sadzeniu kasztanowca w doniczce z recyklingu (kubek po jogurcie, serze, w bucie) i ozdobieniu jej. Następnym zadaniem było stworzenie ula, pszczoły oraz korony z materiałów recyklingowych. W trakcie wykonywania zadań pozostali uczniowie słuchali opowieści z książki R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków” „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Opowieść przeczytała pani Magdalena Grabowska. Z kolei pan Andrzej Domżalski wytłumaczył proces segregacji śmieci. Ostatnim zadaniem dla drużyn było wykonanie drzewa dębu z toreb papierowych. Jeżeli zespół wykonał wszystkie zadania, otrzymał trzy literki, które utworzyły hasło LAS. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami, nie zawiedli także kibice, którzy dopingowali i wspierali koleżanki i kolegów oraz śpiewali piosenki z serii „Gang Słodziaków”. Zasób wiedzy uczniów znacząco się poszerzył o wiadomości z zakresu ekologii i przyrody. Warsztaty uświadomiły dzieciom, że głównym problemem współczesnego świata jest ocieplenie i jego negatywne skutki. Uczniowie zakończyli zajęcia przesłaniem: „Szanujmy naszą Planetę i dbajmy o Nią każdego dnia”. Akcję „Słodziaki” przygotowała i poprowadziła pani Małgorzata Prokop.

 

WSTECZ

październik 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031