ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

27 września 2019 roku na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Wojewódzka Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2019/2020 Warmińsko-Mazurskiego Związku Sportowego. W imprezie uczestniczyli reprezentanci powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Młodzi sportowcy rywalizowali w kategoriach: Igrzyska Dzieci rocznik 2007 i młodsi,  Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2005 – 2006, Liceliada rocznik 2000 – 2004. Organizatorem zawodów był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie, współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczyste rozpoczęcie szkolnego roku sportowego, popularyzacja lekkoatletyki wśród dzieci i młodzieży oraz integracja sportowa uczniów szkół województwa warmińsko-mazurskiego to główne cele imprezy. Widowisko sportowe rozpoczęła defilada zawodników, po której w krótkiej części muzycznej z dwiema piosenkami wystąpili podopieczni pani Magdaleny Domżalskiej. Nasi uczniowie zaprezentowali wraz z trenerką elementy zumby. Podczas części oficjalnej Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski otrzymał medal za zasługi w sporcie. Następnie przy pełnych trybunach odbyła się sportowa rywalizacja. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odnieśli kilka bardzo dobrych wyników. W Igrzyskach Dzieci w biegu na 300 metrów drugie miejsce zajęła Martyna Jesionowska, a Paulina Łach była trzecia, drugie miejsce w biegu na 1000 metrów zajął Paweł Ługiewicz. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej trzecie miejsce na dystansie 100 metrów zajął Jakub Rykaczewski, Julia Michalska zwyciężyła na dystansie 300 metrów, a Aleksandra Gomuła była druga. Gratulujemy wysokich wyników zawodnikom i ich nauczycielom.

 

WSTECZ

wrzesień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30