ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dniu 23 września 2019 roku dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi miały okazję obcowania ze wspaniałymi zwierzętami, jakimi są konie. Najmłodsi byli zachwyceni, tak bliską obecnością tych wspaniałych zwierząt. Powoli dzieci zapoznawały się z kolejnymi wierzchowcami: Barometrem, który brał udział w hipoterapii dzieci i dorosłych, Cezarem oraz Zmyłką i jej synem Zongiem. Hipoterapia to zarówno rehabilitacja poprzez jazdę konną jak i terapia poprzez sam kontakt z koniem, kiedy najważniejszy jest kontakt emocjonalny z tym wspaniałym zwierzęciem i związana z obecnością konia sytuacja terapeutyczna. Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu poprzez dotyk, głaskanie i przytulanie zwierzęcia. Przygotowywały rumaki do jazdy konnej czyli kolejno nosiły ze stajni poszczególne elementy oporządzenia takie jak: siodło, ogłowie, czaprak, podkładka, ochraniacze. Przed osiodłaniem konia dzieci musiały go wyczyścić i wyczesać. Po tylu przygotowaniach przyszedł czas na jazdę konną.  Każde dziecko miało możliwość przejażdżki konnej i  ku zdumieniu opiekunów wszystkie radziły sobie świetnie, siedząc po raz pierwszy na grzbiecie konia. Po wyczerpujących doznaniach gospodarze pan Andrzej i Lila Andrzejewscy przygotowali ognisko, na którym mogliśmy upiec kiełbaskę i wymienić doświadczenia, które sprawiły, że ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci. Na pewno jeszcze tam wrócimy. W Stajni Brata Jana dziećmi opiekowały się panie: Agnieszka Dembińska, Małgorzata Głowacka, Justyna Pajewska, Martyna Wilczewska i Paulina Brodzik.

 

WSTECZ

wrzesień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30