ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W tym roku Międzynarodowy Dzień Kropki przypadł w niedzielę 15 września. W 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem The Dot. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. Została również wydana alfabetem Braillea. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w The Dot stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak od 2008 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Obecnie ten dzień jest świętowany w 108 krajach. Inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. W przedszkolu w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim obchody Dnia Kropki zaczęły się od przeczytania historii małej Vashti przez panią Sylwię Zielińską. Następnie przez cały dzień wszystkie grupy bawiły się kropkami – tworzyły prace plastyczne, bawiły się w zabawy z kropkami, robiły zdjęcia w ramce w kropki, ponadto dzieci i panie wychowawczynie ubrane były w „kropkowe” stroje. Obchody dnia kropki przygotowały panie: Izabela Kamińska, Sylwia Zielińska, Dominika Lewandowska i Marta Marchwicka.

 

WSTECZ

wrzesień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30