ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

10 września 2019 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z wychowawczyniami paniami: Ewą Banaszewską i Małgorzatą Prokop uczestniczyli w imprezie miejskiej, której koordynatorem był pan Ryszard Krzemieniewski. Dziećmi w drodze do Szkoły Podstawowej Nr 3 i z powrotem opiekowały się również panie: Martyna Wilczewska i Magdalena Grabowska. Spotkanie, w którym uczestniczyło około 150 pierwszoklasistów z nowomiejskich szkół podstawowych, odbyło się pod hasłem „Bądź widoczny – bądź bezpieczny”. Propagowanie przepisów bezpieczeństwa, przygotowanie dzieci do właściwych zachowań w czasie drogi do i ze szkoły oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych to główne cele spotkania zorganizowanego dla pierwszoklasistów. Podczas imprezy dzieci wysłuchały informacji o BRD (bezpieczeństwo ruchu drogowego), obejrzały sprzęt oraz sprawność w działaniu przedstawicieli policji, straży miejskiej i WITD. Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały kamizelki, plecaki i opaski odblaskowe. Sponsorzy podarowali również pierwszakom odblaski, naklejki, plany lekcji i książeczki. Z kolei szkoły otrzymały materiały dydaktyczne (filmy, gry, książki, plansze) z zakresu wychowania komunikacyjnego.

 

WSTECZ

wrzesień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30