ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dnia 09.09.19 w Urysnotece Muzeum w Warszawie – Urysnów odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów Fundacji ARKONA oraz Kapituły Nagrody Literackiej im. Jarosława Zielińskiego. Laureatem Nagrody Złotej Róży została Eliza Segiet za tomik poezji „Magnetyczni”. Stypendia literackie na rok 2019/2020 zostały przyznane Ines Leliwie oraz Ignacemu Krzemińskiemu – Iwanowi. Otrzymują je młodzi ludzie uzdolnieni literacko, których twórczość zdobyła uznanie podczas konkursów literackich. Nasza absolwentka otrzymała stypendium za dokonania twórcze w czasie nauki w szkole podstawowej. Podczas uroczystości zaprezentowała wybrane wiersze i opowiedziała o swojej przygodzie z poezją. Największe wrażenie na zebranych wywarł wiersz „Oczami nastolatki”. Poeta i krytyk literacki Andrzej Walter stwierdził, że utwór jest bardzo dojrzały i świetnie ukazuje obawy młodego pokolenia oraz problemy, z którymi musi borykać się we współczesnym świecie. Na uroczystość, którą prowadzili doktor Mikołaj J. Wachowicz – poeta, dziennikarz, współautor internetowej Encyklopedii Fantastyki oraz Stanisław Grabowski – poeta, prozaik, krytyk literacki, przybyło mnóstwo gości, między innymi: profesor Grażyna Ulicka – wykładowca akademicki, profesor Eugeniusz Zieliński – wykładowca akademicki, Andrzej Kalina – słynny grafik i rysownik, Andrzej Machnowski – dziennikarz, reżyser i wydawca,  dr nauk fizycznych Lam Quang My – poeta i tłumacz, wspomniany już Andrzej Walter oraz wiele osób zajmujących się propagowaniem literatury (publicyści, wydawcy, redaktorzy, tłumacze literatury). Po uroczystości odbył się poczęstunek podczas którego można było osobiście poznać znanych poetów i prozaików. Cieszymy się, że  absolwentka naszej szkoły została wyróżniona i nagrodzona. Życzymy jej dalszych literackich sukcesów.

 

WSTECZ

wrzesień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30