ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

19 czerwca 2019 roku odbyła się w Szkole Muzycznej uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wśród zaproszonych gości był Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Elwira Łątkowska. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrali Wiceburmistrz pan Krzysztof Widźgowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski. Padły słowa podziękowań za całoroczną pracę nauczycieli i uczniów. Kwiaty za owocną współpracę otrzymała pani Elwira Łątkowska. W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki nauczania. Otrzymali je w klasach I – III: Zofia Sendzikowska, Maksymilian Szauer, Adrian Grządzielewski, Michalina Mówińska, Magdalena Rzymek, Oliwia Brodzińska, Nikodem Orzechowski, Małgorzata Zielińska, Nikodem Golder; w klasach IV – VI: Joanna Pieńczewska, Amelia Kasprzycka, Maja Aranowska, Marika Masłowska, Maja Ossowska, Antoni Łazarewicz, Katarzyna Polak. W tym roku szkolnym mury naszej szkoły opuściło 19 absolwentów: z klasy fortepianu – Wiktoria Deredas, Olga Brodzik, Patrycja Chmielewska, Nadia Fanslau, Oliwia Gortatowska, Olga Jabłońska, Amelia Żurańska, z klasy wiolonczeli – Rozalia Ankowska, Katarzyna Osmańska, Aleksandra Polak, Przemysław Różycki, z klasy perkusji – Piotr Jarzembek, Ignacy Józefowicz, Antoni Lewandowski, Tymoteusz Grzybiński, z klasy gitary – Piotr Osmański, Aleksandra Kłosowska, z klasy skrzypiec- Iga Neumann, z klasy saksofonu –  Konrad Pawłowski. Szkołę Muzyczną z wyróżnieniem ukończyli – Wiktoria Deredas, Olga Jabłońska, Amelia Żurańska, Piotr Osmański, Piotr Jarzembek, Konrad Pawłowski, Katarzyna Osmańska. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Muzycznej. Dodatkowym miłym akcentem była wiadomość, że nasi absolwenci Olga Jabłońska, Tymoteusz Grzybiński, Kalina Grubalska i Eliza Nowakowska zdali pomyślnie egzaminy do szkół muzycznych II stopnia. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Uroczystość tradycyjnie zakończyła się niespodzianką artystyczną przygotowaną przez absolwentów. Wystąpili Piotr Jarzembek, perkusista,  który zagrał na fortepianie i zaśpiewał. Zaśpiewała również Olga Brodzik, budząc uśmiech na twarzach słuchaczy. Zagrał rodzinny duet Kasia i Piotr Osmańscy, wykonali oni melodię „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty. Był też nostalgiczny wiersz Olgi Jabłońskiej. Na zakończenie uroczystości pan Dyrektor Zespołu Szkół życzył wszystkim słonecznych i udanych wakacji oraz oficjalnie zakończył rok szkolny.

 

 WSTECZ

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930