ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe coroczne święto w ramach trwającej od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym roku przebiegała pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom”. Z tej okazji w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się spotkania z reprezentantami różnych dyscyplin sportowych, którzy w salce korekcyjnej czytali uczniom klas I – III opowiadania i wiersze o tematyce sportowej. Tradycyjnie akcję rozpoczęła „Lokomotywą” J. Tuwima Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc. W Tygodniu Czytania Dzieciom czytał pan Krzysztof Przybysz – nauczyciel wychowania fizycznego, trener zapaśników, mistrz Polski, reprezentant kraju w Mistrzostwach Europy. Gościem klas I – III, który również czytał uczniom, był dzielnicowy, sierżant sztabowy pan Mateusz Soter. Policjanci tak jak inni przedstawiciele służb mundurowych muszą być sprawni fizycznie i corocznie zdają egzaminy sprawnościowe. Dzieciom czytały nauczycielki języków obcych: pani Małgorzata Fijałkowska, która biega na 5 i 10 km, pani Agnieszka Surmiak, która w przeszłości trenowała karate oraz pani Barbara Milewska, uprawiająca fitness. Paniom, które czytały w języku angielskim, towarzyszyły kukiełki. W ramach akcji „Sportowcy czytają dzieciom” uczniom klas młodszych czytała pani Anetta Gosik-Suchocka, która jest nauczycielem fizyki i informatyki. Pani Anetta preferuje jazdę na rowerze. Koordynatorki akcji, panie: Małgorzata Głowacka i Alina Bączek serdecznie dziękują zaproszonym gościom za pomoc w przeprowadzeniu XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

 

WSTECZ

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930