ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Od listopada 2018 roku do maja 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim realizowali projekt „Bioróżnorodność wokół nas”. Hasło przewodnie projektu, którego koordynatorem był pan Andrzej Domżalski to: „Stop – nie znikaj”. Głównym celem przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom i społeczności lokalnej, jak ważna jest różnorodność gatunkowa dla człowieka i życia na Ziemi. Jednym z działań było wykonanie przez uczniów domków dla owadów i poidełek dla zwierząt. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Wśród 24 prac pierwsze miejsce za wykonanie domku zajął Mikołaj Pawlicki z klasy VIII a, natomiast za wykonanie poidełka pierwsze miejsce zdobył Michał Kwiatkowski z klasy VII a. Efekty tego priorytetowego konkursu można było podziwiać podczas festynu szkolnego. Prace uczniów na stałe rozmieszczone są na terenie wokół szkoły. W ramach przedsięwzięcia odbyło się wiele pogadanek o różnorodności gatunkowej, zrealizowano także konkursowe projekty: w klasach czwartych „Mój zielnik drzew i krzewów”, w piątych „Mój wirtualny zielnik roślin i grzybów”, w szóstych „Moje wirtualne zoo”, w klasach siódmych i ósmych uczniowie wykonywali albumy lub prezentacje „Bioróżnorodność wód, łąk, pól i lasów”. Uczniowie wykonywali prace w grupach, najlepsze z nich przekazane zostały do biblioteki szkolnej.

 

WSTECZ

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930