ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Gościem społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim była przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji pani Ludmiła Mroczkowska. W hali sportowej  Zespołu Szkól Podstawowej i Muzycznej uczniowie klas IV – VI wysłuchali wskazówek na temat bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach w czasie wakacji. Rady pani policjant dotyczyły prawidłowego zachowania się w górach, lesie czy nad wodą, ale także nawiązywania znajomości w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym. Pani Ludmiła wraz z nauczycielem techniki – panem Zbigniewem Rymerem wręczyła czwartoklasistom karty rowerowe. Z kolei pan Małgorzata Potomska podsumowała konkursy matematyczne. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny” wzięło udział niespełna 40 uczniów w kategoriach: żaczek, maluch, beniamin, kadet. Kilkoro z uczestników wykazało się wyjątkowymi umiejętnościami zdobywając wyróżnienie lub bardzo dobry wynik. Wojciech Lemański i Maciej Jeda uzyskali bardzo dobry wynik i tym samym dyplom uznania i zestaw nagród książkowych. Uczniowie: Małgorzata Zielińska kl. III a, Kamil Michalski kl. IV a, Kornel Seroczyński kl. VI b, Marta Kwiatkowska kl. V a i Bartosz Malicki kl. V c otrzymali wyróżnienia i nagrody książkowe. Liga Mistrzów Matematyki trwała od października do czerwca i obejmowała zainteresowanych uczniów z klas IV – VIII. Uczniowie co miesiąc rozwiązywali otrzymany zestaw zadań, a następnie przekazywali rozwiązania swojemu nauczycielowi matematyki. W czerwcu uczniowie przystąpili do konkursu matematycznego, który był zwieńczeniem całorocznej pracy. Po podsumowaniu konkursu i pracy w ciągu roku szkolnego zostali wyłonieniu Mistrzowie Ligi Mistrzów Matematyki: w klasach IV – Marcel Okumski, w klasach V – Dawid Markuszewski, w klasach VI – Kornel Seroczyński, w klasach VII – Michał Kwiatkowski i Jakub Rutecki, a w klasach VIII Filip Klarowski. Dyplomy i nagrody wręczały uczniom Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusa Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim pani Renata Szwarc oraz nauczyciel matematyki – pani Małgorzata Potomska. Podczas apelu zostali nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki z języka angielskiego. 9.01.2019 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs języka angielskiego Olimpus. Olimpiada Olimpus z języka angielskiego przeznaczona jest dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej. Test olimpiady składa się z 30 pytań. Pytania do olimpiady przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiają, że uczeń z przyjemnością rozwiązuje zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności językowe oraz poszerzając słownictwo. Forma testu pomaga uczniom w zaznajomieniu się z tą, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania, metodą sprawdzania wiedzy. Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Z naszej szkoły 40 uczniów wzięło udział w tej olimpiadzie. Tomasz Leliwa uczeń klasy VI zdobył tytuł laureata. Tomka przygotowała pani  Małgorzata Fijałkowska.

 

WSTECZ

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930