ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

8 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się kolejny szkolno-rodzinny festyn. Był on zorganizowany w ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Patronat honorowy nad festynem „Na żołnierską nutę” objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, patronat medialny Gazeta Nowomiejska. Na festyn przybyli: Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski, radni miejscy, kierownicy jednostek miejskich, media, rodzice, dzieci oraz mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Wspólne biesiadowanie rozpoczęła piosenka z repertuaru Maryli Rodowicz „Powołanie do wojska” w wykonaniu nauczycieli. Zgromadzonych serdecznie powitała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim pani Renta Szwarc, a uroczystego otwarcia dokonał Wiceburmistrz Miasta pan Krzysztof Widźgowski. Z kolei Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski wręczył dzieciom olbrzymią paczkę cukierków. Gościnnie w pokazie musztry paradnej zaprezentowała się Jednostka Strzelecka „Strzelec” 1030 pod dowództwem sierżanta Wasiaka. Młodzi ludzie pokazali symulację ataku terrorystycznego oraz obezwładnienie napastnika. Organizatorzy festynu zaproponowali uczestnikom wspólnego biesiadowania dużo różnorodnych atrakcji. Obok popisów uczniów i nauczycieli były: pokazy wozów strażackich, policyjnych i straży miejskiej, przejażdżka bryczką, trampolina, zjeżdżalnia, strzelnica, foto budka, pokaz robotyki przemysłowej, wystawa sprzętu rolniczego i quadów, Bubble Futtbol, piniaty. Można było zasięgnąć informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorzy proponowali dzieciom malowanie twarzy, warkoczyki syntetyczne, sztuczne rany, balony z helem. Dla miłośników historii przygotowano wystawę historyczną. Gośćmi festynu byli przedstawiciele Stowarzyszenie Brodnicka Grupa Eksploracyjno – Poszukiwawcza oraz Biskupieckie Stowarzyszenie Detektorystyczne GRYF. W trakcie imprezy czynna była „Oberża u pana sierżanta”. Były punkty gastronomiczne z grochówką, kiełbaskami, karkówką, kluskami ziemniaczanymi, indykiem, domowym chlebem, surówkami oraz kawiarenka z domowymi wypiekami, goframi, deserami, lodami, kawą, herbatą i napojami. Impreza „Na żołnierską nutę.” cieszyła się ogromnym powodzeniem. Uczestnicy festynu miło spędzili czas, a niewielki deszcz wniósł trochę ochłody w to upalne popołudnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu i zapraszamy na kolejne biesiadowanie za rok.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy przyczynili się do zorganizowania szkolno-rodzinnego festynu „Na żołnierską nutę”.

Sponsorzy festynu szkolno-rodzinnego

Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, Fabryka Mebli SZYNAKA  Nowe Miasto Lubawskie, Skład węgla – Monika Flaszyńska, Kwiaciarnia „Fantazja” – Dorota Smukała, Enigma Opakowania – Katarzyna Trzcińska, Jeronimo Martins Polska Biedronka, Przetwórnia Warzyw i Owoców – Robert Kowalkowski, StalWest – Tomasz Suchocki, Agromex Krystochowicz spółka Jawna, Magdalena Domeracka – Pracownia Kosmetyczna, Magdalena Morenc, Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, Powiatowa Komenda Policji w Nowym Mieście Lubawskim, Państwowa Straż Pożarna w Nowym Mieście Lubawskim, Straż Miejska w Nowym Mieście Lubawskim, ABC POŻ – Teresa Langa, Waldemar i Małgorzata Kopkowscy, PAWEKO Krzysztof Pawlikowski Mierzyn, Informatyczny Ekspert Sp. zoo, Agroogród – Piotr Rzemiński, Zakład Tapicerski – Mirosław Jabłoński, Justyna Seklecka, Jolanta i Karol Kasprowicz, Dan-Mal sp.j. Maliccy, PAR-SYSTEMS Mariusz Kołakowski, Ewelina Ulias i Zbigniew Ziejewski, Maciej Główczewski, Artur i Barbara Bober, MOTO-WEST Spółka zoo, Arkadiusz Brzezicki, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, NORE Okołowski  Łukasz, Oriflame Nowe Miasto Lubawskie, Andrzej  Głowacki, Eliza i Waldemar Kwiatkowscy, Bank Spółdzielczy Oddział Nowe Miasto Lubawskie, PPH FOLSTRECZ Nowe Miasto Lubawskie, Dorota  Otremba, Monika i Marcin Czapscy, Brygida i Robert Karczyńscy, SZLIFMAR Spółka zoo, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ESKULAP, PLAY, Jagoda Sawicka.

 

WSTECZ

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930