ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

7 czerwca 2019 roku uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim brali udział w wycieczce do Bydgoszczy. Wyprawa rozpoczęła się od wizyty w budynku Akademii Muzycznej na ulicy Warmińskiego, gdzie znajduje się Katedra Jazzu i Muzyki Estradowej. Uczelnia proponuje studentom specjalności: instrumentalistyka jazzowa, wokalistyka jazzowa oraz prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej. Uczniowie zostali przywitani przez absolwenta naszej szkoły muzycznej Miłosza Mrozińskiego, obecnie studenta w klasie perkusji. W kilku słowach opowiedział on o działalności akademii, kierunkach na jakich można studiować i kryteriach naboru. Następnie zaprosił na mini koncert w wykonaniu grupy studentów. Muzyka jazzowa na żywo zrobiła ogromne wrażenie na słuchaczach. Wykonawcy opowiedzieli o swojej muzycznej edukacji i pasji. Zachęcali do realizowania swoich marzeń, o swojej przygodzie z muzyką mówili z wielką miłością i szacunkiem. W podziękowaniu dostali ogromne brawa i zaproszenie na koncert do Nowego Miasta Lubawskiego. Następnie  grupa uczniowska skierowała się w stronę opery „Nova”, aby obejrzeć operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”. W ten sposób zaakcentowane zostały obchody Roku Moniuszkowskiego w związku z dwusetną rocznicą urodzin kompozytora. Opera była przygotowana przez solistów, chór, balet i orkiestrę opery ”Nova”. Wśród wykonawców znaleźli się m. in.: Leszek Skrla – Miecznik, Julia Pruszak – Hanna, Dorota Sobczak – Jadwiga, Łukasz Załęski – Stefan. Dyrygował Piotr Wajrak. Widowisko było wyjątkowe. Dominowała nowatorska scenografia i choreografią, było kilka niespodzianek i żartobliwych akcentów. Piękny śpiew, wspaniała muzyka, patriotyczna wymowa  i obecna postać kompozytora dały efekt w  formie owacji na stojąco. Zmęczeni i pełni wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili późnym wieczorem do domów. Wycieczkę zorganizowały panie Agnieszka Kasprzycka, Joanna Kupis-Werfel i Iwona Mrozińska.

 

WSTECZ

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930