ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupa „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim realizowała krąg tematyczny „Wybrać zawód trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa”. Podopieczni pań: Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej spotkali się z przedstawicielami zawodów mundurowych. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim pan Mirosław Ochlak zaprezentował wóz strażacki, jego wyposażenie (węże, prądownice, torby medyczne) oraz opowiedział o pracy strażaków. Dzieci zwiedzały wóz, oglądały pokazy strażaków, a mama Mai – pani Sylwia  Splitt na koniec spotkania przeczytała dzieciom książeczkę „Jak Wojtek został strażakiem”. „Krasnoludki” udały się także do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie pracują rodzice niektórych przedszkolaków. Na miejscu dzieci spotkały się z mamą Zosi – nadkomisarz Sylwią Ługiewicz, tatą Wiktora – aspirantem sztabowym Arturem Puchniarzem. W spotkaniu uczestniczyła także młodszy sztabowy Ludmiła Mroczkowska, która oprowadziła „Krasnoludki” po placówce. Przedszkolaki obejrzały film o pracy policjantów. Przymierzały czapki funkcjonariuszy oraz kamizelki. Każde dziecko zostawiło swój odcisk palców. „Krasnoludki” wsiadały do radiowozu oraz przy pomocy pana policjanta na motor.

 

WSTECZ

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930