ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupa „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim realizowała krąg tematyczny „Wybrać zawód trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa”. Podopieczni pań: Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej spotkali się z przedstawicielami różnych zawodów. Spotkanie z tatą Tosi – panem Andrzejem Wiśniewskim dotyczyło pracy elektryka, zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania z prądu. Gość wyjaśnił, co to jest prąd i jak powstaje. Pan Andrzej zafundował dzieciom różne atrakcje. Jedną z nich była tablica z lampkami i dzwonkami, które dzieci włączały. Dzieciom najbardziej spodobała się „podróż w górę” w koszu podnośnika. Z kolei tata Lenki  – pan Wiesław Poburski przybliżył dzieciom tajniki pszczelarstwa, które jest jego pasją. Dzieci poznały zwyczaje pszczół, ich rolę w życiu człowieka. Pan Wiesław zademonstrował strój i narzędzia pszczelarza. „Krasnoludki” przymierzały kapelusz oraz specjalne rękawice. Przedszkolaki otrzymały od taty Lenki słoik ze smacznym i zdrowym miodem, który zjadły na podwieczorek razem z andrutami. Maluchy wraz ze swoimi paniami zawędrowały do sklepu „my center”, w którym tata Ninki jest kierownikiem. Pan Mariusz okazał się świetnym przewodnikiem, pokazał dzieciom różne sprzęty AGD. Pozwolił „Krasnoludkom” usiąść na dużym motorze i rowerach. Maluchy obejrzały akcesoria, które są niezbędne do bezpiecznej jazdy na rowerze. Pan Mariusz cierpliwie słuchał pytań przedszkolaków i odpowiadał na nie. Na koniec spotkania wręczył wszystkim firmowe smycze, balony oraz częstował cukierkami. Spotkanie z tatą i dziadkiem Mai dotyczyło stolarstwa. Dziadek Jurek ma „złote ręce” i na prośbę wnuczek wyczarował mebelki dla lalek. Wielką radość sprawił Majce, wykonując drewnianą gitarę. Prawdziwym dziełem sztuki były sanie, które zdobiły dom w czasie świąt Bożego Narodzenia. Z kolei tata Majki opowiedział dzieciom o drewnie, jego gatunkach. Zademonstrował narzędzia, którymi posługuje się stolarz. Maluchy obserwowały pracę gości, polegającą na wyrzynaniu drewnianych serc. Na zakończenie spotkania otrzymały je w prezencie. „Krasnoludki” oraz ich panie bardzo gorąco dziękują wszystkim rodzicom oraz dziadkom, którzy znaleźli czas, aby spotkać się z dziećmi.

 

WSTECZ

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930