ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dzieci z grupy przedszkolnej „Motylki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim podczas zajęć poznały różne zawody. Na zaproszenie taty Olka grupa wraz z wychowawczynią panią Małgorzata Kozłowską odwiedziła Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim. Sędzia rodzinny opowiedziała dzieciom o stroju sędziego i przebiegu rozprawy. „Motylki” poznały pracę ochroniarza, detektywa, obserwowały także prześwietlanie rzeczy osób wchodzących do sądu, obejrzały archiwum i prokuraturę. Przedszkolaki odwiedziły również MPGiK w Nowym Mieście Lubawskim i zobaczyły proces oczyszczania wody od ścieków po czystą wodę, która wpada do Drwęcy. Policjant to zawód, który najczęściej w przyszłości chciałyby wykonywać dzieci. W Komendzie Powiatowej Policji dzieci spotkały się z panią Ludmiłą Mroczkowską, która zaprezentowała atrybuty policjanta: kamizelkę, lizaka, kajdanki. W wydziale kryminalnym policjanci robili dzieciom odciski palców. Maluchy obejrzały film o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię oraz bezpiecznej zabawie w okolicach ulicy. „Motylki” odwiedził pan Marek Połomski, który jest pszczelarzem. Gość opowiedział o swojej pracy, o pszczołach i ich życiu. Dzieci obejrzały strój pszczelarza, narzędzia oraz poznały etapy powstania miodu. Smakowały kit pszczeli, a potem delektowały się końcowym produktem – miodem.

 

WSTECZ

czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930