27 maja 2019 roku w ramach obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Szkole Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim odbył się cykliczny koncert, którego wykonawcami byli głównie uczniowie klas pierwszych szkoły muzycznej, a dedykowany był Rodzicom. To w większości pierwsze prezentacje uczniów, którzy rozpoczęli naukę w szkole muzycznej. Była trema i emocje oraz wzruszenie rodziców. Koncert w miłej, rodzinnej atmosferze był wielkim przeżyciem dla młodych artystów. Uczniowie grali solo i w duecie, śpiewali i tańczyli. Po koncercie Rada Rodziców zaprosiła gości i uczestników na słodki poczęstunek.

Oto lista wykonawców:

1. Chór kl. I – „Zuch Muzyk”, „Zioła”, „W sadzie”
  2. Amelia Stachowska i Bartłomiej Nowak (gitara) – Tatiana Stachak „Walc południowoamerykański”
  3. Maksymilian Szauer (klarnet) – Scott Joplin “The Entertainer”
  4. Antonina Kędziorska (flet) – Mariusz Matuszewski „Wiosenny walc”
  5. Julia Kruszewska (saksofon) – Eugene Bozza „Gavot”
  6. Magdalena Jarzembek (flet) – Mariusz Matuszewski „Skromny walczyk”
  7. Norbert Groszkowski (perkusja – ksylofon) – Leopold Mozart „Bourree”
  8. Paulina Pijaczyńska (flet) – Mariusz Matuszewski „Pierwsze kroki”
  9. Marlena Bedra (saksofon) – Rene Mignion “Santa Marie – Lou”
  10. Zofia Sendzikowska (fortepian) – Janina Garścia „Żarcik”, Feliks Rybicki „Kot i mysz”
  11. Lena Szauer (skrzypce) – Dorota Obijalska „Kajtek na kucyku”, Antoni Cofalik „Majowy korowód”