ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

27 maja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w salce korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się turniej czytelniczy „Kocham Cię, Książko”. Był on skierowany do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym mieście Lubawskim. Zainteresowanie twórczością H. Ch. Andresena, sprawdzenie stopnia znajomości baśni, kształcenie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych wiadomości, budzenie zainteresowań czytelniczych oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w grupie to główne cele turnieju, w którym wzięły udział pięcioosobowe drużyny: drużyna „Wielbicieli baśni” i drużyna „Miłośników baśni”. Drużynę „Wielbicieli” reprezentowali: Nikola Gilgenast kl. I a, Antonina Kędziorska kl. I b, Mikołaj Dembiński kl. II a, Lena Jaworowska kl. II b, Matylda Ławicka kl. III a. Z kolei w składzie drużyny „Miłośników” byli: Maja Machulska kl. I a, Paulina Pijaczyńska kl. I b, Szymon Pawłowski kl. II a, Zofia Domżalska kl. II b, Julia Kamińska kl. III a. Zmagania „Miłośników” i „Wielbicieli” poprzedził krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV a, którzy zaśpiewali piosenkę „Kocham Cię, Książko”. Uczestnicy turnieju mieli do pokonania następujące konkurencje: kto pierwszy, ten lepszy; kalambury; jaka to melodia; prawda – fałsz; baśniowe pudełko; losy. Turniej wygrała, zdobywając 25 punktów drużyna „Miłośników baśni”. „Wielbiciele baśni” zdobyli trzy punkty mniej. Wszyscy uczestnicy baśni otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs, który wywołał wiele pozytywnych emocji, a także był okazja do świetnej zabawy zorganizowały panie: Małgorzata Głowacka i Alina Bączek.

 

WSTECZ

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031