ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

20 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XIV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Mieście Lubawskim oraz Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim. Rozbudzenie motywacji do nauki języka angielskiego, podwyższanie poziomu kompetencji językowych oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji to główne cele konkursu. Podczas pierwszego etapu, który odbył się w macierzystych szkołach, uczniowie rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny. Na podstawie tego tekstu każda szkoła wyłoniła trzech najlepszych uczniów, którzy przystąpili do drugiego etapu rywalizacji. W etapie powiatowym Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim reprezentowali: Marcin Machajski, Tomasz Leliwa, Oliwia Dworznikowska. Etap powiatowy polegał na czytaniu ze zrozumieniem, rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość słownictwa oraz gramatyki. W XIV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Marcin Machajski. Chłopca przygotowała pani Małgorzata Fijałkowska – nauczyciel języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy Marcinowi i pani Małgorzacie Fijałkowskiej oraz życzy kolejnych sukcesów.

 

WSTECZ

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031