ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Przy Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim powstała szkolna szklarnia, którą na co dzień opiekują się uczniowie klasy V c z wychowawcą panią Barbarą Milewską. Pomysł szklarni zrodził się w związku z konkursem „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”, w którym nasza szkoła bierze udział. Młodzież posadziła tam pomidory, truskawki, poziomki, szczypior, posiała rzodkiewkę, sałatę i pietruszkę. Żeby całość wyglądała estetycznie, wokół szklarni posadzono kwiaty i zioła. Uczniowie chętnie dbają o swój ogródek. Dzielą się obowiązkami podlewając rośliny, wyrywając chwasty i spulchniając glebę. W ten sposób oprócz kształtowania postaw proekologicznych, uczą się działania zespołowego, planowania, systematyczności oraz odpowiedzialności za podjęte zobowiązania. Opieka nad szklarnią odgrywa także dużą rolę w integracji grupy, umożliwia wzajemne poznawanie się uczniów z innej strony niż dotychczas, pozwala na wyłonienie nowych liderów i odkrycie ukrytych dotąd zdolności.

 

WSTECZ

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031