ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

15 maja w  Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim kolejny raz uczniowie siedmiu szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego wzięli udział w corocznym  Rejonowym Konkursie Wiedzy o PCK i Udzielania Pierwszej Pomocy. Otwarcia konkursu dokonała Halina Kleinowska – sędzia główny konkursu.  Na konkurs przybyli goście: Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego Jerzy Czapliński,  Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim inspektor Jacek Drozdowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Nowym Mieście Lubawskim starszy kapitan Krzysztof Szałkowski. Uczestniczący goście w swoich wystąpieniach podkreślali ważność umiejętności udzielania pierwszej pomocy, jak również dziękowali organizatorom za podejmowany trud organizowania tego typu konkursu oraz kształcenia umiejętności pomocy poszkodowanym nie tylko w wypadkach, ale również w życiu codziennym. Po otwarciu i losowaniu kolejności drużyny przystąpiły do udzielania pierwszej pomocy  podczas pozorowanych sytuacji oraz wykazywali się wiedzą na temat  stuletniej historii i działalności PCK. Pozorantami byli uczniowie klasy VI c: Dawid Splitt, Dawid Komorowski, Krystian Szczawiński i Bartosz Kowalkowski. Po zakończeniu zmagań sędziowie zsumowali punkty zdobyte przez poszczególne drużyny. Wyniki przedstawiła pani Halina Kleinowska. Sędzia główny która zwróciła uwagę na wysoki poziom przygotowania drużyn.

I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. – opiekun Małgorzata Potomska                                     

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. – opiekun Irena Światkowska

III miejsce drużyna  ze szkoły Podstawowej w Gwiździnach – opiekun Anna Falkowska

W konkursie uczestniczyli również uczniowie ze szkół podstawowych w Tylicach, Zajączkowie, Kurzętniku i Mrocznie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, bowiem dzięki ich ofiarności zostały zakupione nagrody i przygotowany poczęstunek. Organizatorem konkursu był Rejonowy Oddział PCK w Nowym Mieście Lub., zaś gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 2 im Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. 

 

WSTECZ

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031