ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

10 maja 2019 roku odbył się w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki. Konkurs został zorganizowany w ramach dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora i miał na celu zainteresowanie uczniów postacią wielkiego, polskiego kompozytora, ojca opery narodowej. W zmaganiach wzięło udział 9 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych nowomiejskiego powiatu. Zgłosiły się drużyny ze szkół w Brzoziu Lubawskim, Kurzętniku, Tereszewie, Jamielniku, Marzęcicach, Tylicach, Bratianie, Łąkorzu i Szwarcenowie. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test, następnie rozpoczęła się część słuchowa, w której należało rozpoznać utwory S. Moniuszki. W wyłonieniu laureata konieczna była dogrywka decydująca o pierwszym miejscu. Po podliczeniu punktów ustalono kolejność: miejsce pierwsze zajęła Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku. Wyróżnienie potrzymała Szkoła Podstawowa im. Rodu Działyńskich w Bratianie. Wszyscy uczniowie  otrzymali nagrody, upominki  oraz dyplomy uczestnictwa. Osobne podziękowania trafiły do nauczycieli przygotowujących do konkursu. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Radę Rodziców Szkoły Muzycznej. Konkurs przygotowały panie: Emilia Szcześniewska i Agnieszka Kasprzycka.

 

WSTECZ

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031