ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim wraz paniami: Marią Szymankiewicz i Jolantą Wachowską realizowali na zajęciach tematyką wiejską. Dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej o wsi i zwierzętach żyjących w gospodarstwach wiejskich, oglądały ilustracje przedstawiające zwierzęta, rozpoznawały je i ich odgłosy. Przedszkolaki poznały budynki gospodarskie, ich nazwy i przeznaczenie. „Krasnoludki” budowały także wiejską zagrodę, umieszczały w nich figurki zwierząt. Dzieci oglądały książki o życiu na wsi, narzędziach rolniczych, pracy w gospodarstwie. Słuchały opowieści na temat: „Skąd się biorą jajka?”, „Dlaczego świnki mają zakręcone ogonki?” Maluchy rozmawiały na temat użyteczności zwierząt hodowlanych i wskazywały zwierzęta, dzięki którym mamy: jaja, wędliny, wełnę, pierze, mleko, sery, masło, szynkę. Ciekawym zajęciem było utrwalenie nazw dorosłych osobników i ich małych. Podczas zajęć przedszkolaki rysowały zwierzęta. Atrakcją podczas realizacji problematyki wiejskiej była wizyta u babci Zosi, która hoduje kury. Dzieci obejrzały ptaki, słuchały opowieści dziadka Zosi. Odwiedziły również kurnik, w którym zobaczyły grzędy, gniazda. Przedszkolaki omówiły budowę ptaków. Dziadkowie Zosi poczęstowali małych gości kompotem i ciastkami, a na pamiątkę wręczyli „kogucie pióra”. „Krasnoludki” i panie: Marysia i Jola serdecznie dziękują dziadkom Zosi za gościnę.

 

WSTECZ

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031