30 kwietnia 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczystość poświęcona 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W gali wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie Sztandaru Szkoły, następnie zgromadzeni w sali odśpiewali hymn państwowy. W atmosferę wydarzeń z końca XVIII wprowadziła widzów pani Małgorzata Fijałkowska. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VI c pod kierunkiem nauczyciela historii pana Michała Gurzyńskiego. Kostiumy dla aktorów uczestniczących w spektaklu przygotowała pani Paulina Brodzik. Część muzyczną oraz dekoracje opracowała i przygotowała pani Magdalena Domżalska. Publiczność wysłuchała piosenek i pieśni w wykonaniu zespołu „Fart” w składzie: Marika Masłowska, Aleksandra Jaroszewska, Julian Bucha, Kornel Zbikowski, Antoni Suchocki, Patryk Domżalski. Tercet wokalny z klasy IV a w składzie: Anastazja Nowicka, Pola Seroczyńska, Jakub Jaroszewski zaśpiewał w towarzystwie przedszkolaków. Usłyszeliśmy także Aleksandrę Kwiatkowską, Maję Kowalkowska, Maję Machulską i Antoniego Fijałkowskiego. Widzowie obejrzeli również taniec w  wykonaniu zespołu „Nowomiejskie Lwiątka”, który działa w naszej szkole. Przesympatyczne Lwiątka przygotowały panie: Maria Szymankiewicz, Paulina Brodzik i Magdalena Domżalska.

Kwiecień 2019