ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

29 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbył się konkurs plastyczny „Drugie życie śmieci”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III. Organizatorkami przedsięwzięcia były panie: Marta Marchwicka, Małgorzata Głowacka, Alina Bączek. Prace plastyczne oceniało jury w składzie: pani Hanna Kwiatkowska, pani Agnieszka Dembińska i pani Anna Pestka-Górska. Kształcenie kreatywności, pomysłowości, samodzielności, zwrócenie uwagi na zależności między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem, rozwój postaw proekologicznych – to najważniejsze cele konkursu. Zanim dzieci przystąpiły do wykonana prac plastycznych pani Magdalena Grabowska wraz z uczennicami z grupy „Badacz wody” przeprowadziły krótką lekcję segregacji odpadów. Uczniowie także uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach w segregacji odpadów. Zwyciężczynią konkursu została Antonina Kędziorska z klasy I b, drugie miejsce zajęła Matylda Ławicka z klasy III a, a trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Krauze z klasy II a. Nagrody laureatkom wręczyła Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim pani Renata Szwarc.

 

WSTECZ

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930