ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W piątek 26 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XIV Powiatowy Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Zmagania przedszkolaków obejrzeli goście: Wiceburmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej aspirant sztabowy pan Tomasz Wielgosiński, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji panowie: aspirant sztabowy Paweł Cherkowski, młodszy aspirant Mateusz Soter, aspirant sztabowy Mariusz Grabowski, przedstawiciel Straży Miejskiej pan Piotr Przybylski oraz opiekunowie startujących zespołów. Główne cele turnieju to: przypomnienie zasad poruszania się po drogach, utrwalenie podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń, właściwego zachowania się dziecka w kontaktach ze zwierzętami oraz integracja dzieci i wdrażanie ich do zdrowej rywalizacji. Koordynatorką turnieju, jak i również prowadzącą była pani Karolina Żywicka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Goście i uczestnicy konkursu obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów grupy przedszkolnej „Krasnale” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pod kierunkiem pań: Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej. Do turnieju przystąpiło pięć zespołów. Reprezentowały one Szkoły Podstawowej z Zajączkowa, Tereszewa, Skarlina, z Przedszkola Miejskiego oraz z Zespołu Szkół Podstawowej I Muzycznej. Najwięcej punktów zgromadziły sześciolatki z Przedszkola Miejskiego. Zwycięski zespół otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej, która otrzymała Puchar Starosty Nowomiejskiego. Na trzecim miejscu uplasowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Team otrzymał Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Czwarte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie. Piąte miejsce zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tereszewie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki. Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego, Starosta Nowomiejski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Podczas turnieju ogłoszono wyniki VII Miejskiego Konkursu Plastycznego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego oraz Starostę Nowomiejskiego. Pierwsze miejsce zajęła Marta Markowska, drugie Iga Malicka, trzecie Aleksandra Jakubowska. Wyróżnienia otrzymały Martyna Przybylska i Paulina Jarzębowska z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.

 

WSTECZ

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930