ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

15 kwietnia 2019 roku w Elblągu odbył się piąty – ostatni eliminacyjny turniej  minisiatkówki. Bardzo dobrze wypadli w nim młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Zajęli miejsca w ścisłej czołówce. 4 miejsce w kategorii „dwójek” i 5 w kategorii „trójek”. W ogólnej klasyfikacji po 5 turniejach obie ekipy zajmują miejsca dające awans do ścisłego finału, który odbędzie się w połowie maja. Warto nadmienić że do rywalizacji tegorocznej edycji Kindera, którego organizatorem jest Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej w kategorii „Dwójek” przystąpiło 40 zespołów a „Trójek” 20 zespołów z całego województwa. To pierwszy start w tak poważnym turnieju naszych uczniów, którzy tak naprawdę zaczynają swoją przygodę z siatkówką i już sam awans do turnieju finałowego jest dla nas ogromnym sukcesem. Mierzymy się z najlepszymi w województwie i tylko granie z najlepszymi zapewni nam rozwój sportowy”. W drużynach, które trenuje nauczyciel wychowania fizycznego pan Maciej Bochenek grają głównie uczniowie z klasy sportowej V a, ale jest już spora grupa trenujących tę dyscyplinę z innych klas. W drużynach, które wywalczyły awans do finału zagrali: Juliusz Bucha, Kornel Zbikowski, Filip Derdulski, Olaf Hinc, Miłosz Bochenek, Paulo Lisowicz, Hubert Jabłoński i Jakub Gawiński.

 

WSTECZ

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930