ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy 2 kwietnia. Przedszkolaki z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim uczciły ten dzień 4 kwietnia 2019 roku. W tym wyjątkowym dniu książki uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki spotkały się z mamą Zosi – panią Joanną Główczewską, która jest bibliotekarką w Zespole Szkół Średnich w Nowym Mieście Lubawskim. Pani Joanna zaprezentowała dzieciom różnego rodzaju książki. Przed przedszkolakami wystąpili uczniowie II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście, którzy zaprezentowali inscenizacje wierszy Jana Brzechwy „Kwoka” i Juliana Tuwima „Rzepka”. Uczniów przygotowała pani Elżbieta Szcześniak – nauczyciel języka polskiego. Przedszkolaki spotkały się także z panią Danutą Rogalską-Pokojską, która jest autorką wierszy i bajek dla dzieci. Pani Danusia pisze z potrzeby serca, obserwuje otaczającą rzeczywistość. Pisarka przeczytała dzieciom bajki: „Kurza rodzina” oraz „Miś Buraczek”. Z kolei pani Małgorzata Głowacka w stroju księżniczki przeczytała przedszkolakom baśń „Księżniczka na ziarnku grochu”.

 

WSTECZ

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930