ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim obchodzili 2 kwietnia 2019 roku Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym celem obchodów jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zespołu zaburzeń neurologicznych jakim jest autyzm. W ramach tegorocznych obchodów uczniowie wszystkich klas wzięli udział w happeningu zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim, który odbył się 2 kwietnia na boisku Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich. Na znak solidarności z osobami z autyzmem wszyscy byli ubrani na niebiesko lub mieli niebieskie akcenty w swoich strojach. Uczniowie przygotowali na tę okazję transparenty oraz niebieskie balony. Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w przeprowadzeniu happeningu. Uczniowie klasy I a pod kierunkiem pań: Hanny Kruza i Magdaleny Grabowskiej zaprezentowali układ taneczny. Zadedykowali go swoim koleżankom: Patrycji i Magdzie. Patrycja także zatańczyła z koleżankami. Popis taneczny symbolizujący wyraz sympatii dla kolegi z autyzmem dał zespół „Pomponiaki”. Dzieci przygotowała pani Małgorzata Prokop. Niezwykle wzruszający był taniec do piosenki na temat autyzmu „Wielka siła”, który wykonały dzieci objęte nauczaniem indywidualnym: Weronika, Jakub, Michał oraz Madzia – dziewczynka z autyzmem. Na zakończenie uroczystości dzieci ustawiły się tak, że utworzyły wielką literą A, a następnie wypuściły w niebo niebieskie balony wypełnione helem. Nauczyciele klas IV – VIII przeprowadzili lekcje wychowawcze związane z tematyką autyzmu. Koordynatorkami szkolnych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu były panie: Małgorzata Głowacka, Alina Bączek i Agnieszka Dembińska.

 

WSTECZ

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930