ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I Wiosenny Turniej Minisiatkówki. Uczniowie klas IV – VI rywalizowali w kategorii siatkarskich „dwójek”. Zawody rozgrywane były jednocześnie na 5 boiskach (szkoła zakupiła słupki do siatkówki, pozwalające na ustawienie w sali gimnastycznej 3 wymiarowych boisk dla  siatkarskich „Czwórek”, a nawet 5 dla „Dwójek” i „Trójek”). Celem organizacji turnieju było propagowanie siatkówki wśród uczniów naszej szkoły, którzy coraz liczniej uczestniczą w  sportowych zajęciach pozalekcyjnych, a także rozwijanie zainteresowań i umiejętności w tej grze zespołowej. Realizowane było również działanie zawarte w programie „Wychowanie przez kulturę fizyczną ku wartościom”. Do turnieju zgłosiło się 25 dwuosobowych zespołów. Rywalizacja była długa i zacięta. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy sportowej Va, bowiem trzy miejsca na podium przypadły uczniom tej klasy. I miejsce zdobyli: Miłosz Bochenek i Marta Kwiatkowska, na II miejscu uplasowali się: Juliusz Bucha i Filip Derdulski, a III miejsce zajęli: Hubert Jabłoński i Paulo Lisowicz. Organizatorzy turnieju, nauczyciele wychowania fizycznego – panowie: Maciej Bochenek i Krzysztof Przybysz dziękują wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, gratulują już zdobytych umiejętności, życzą dalszych sukcesów i rozwoju sportowego oraz  zapraszają do udziału w kolejnych imprezach sportowych.

 

WSTECZ

kwiecień 2019
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930