W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I Wiosenny Turniej Minisiatkówki. Uczniowie klas IV – VI rywalizowali w kategorii siatkarskich “dwójek”. Zawody rozgrywane były jednocześnie na 5 boiskach (szkoła zakupiła słupki do siatkówki, pozwalające na ustawienie w sali gimnastycznej 3 wymiarowych boisk dla  siatkarskich “Czwórek”, a nawet 5 dla “Dwójek” i “Trójek”). Celem organizacji turnieju było propagowanie siatkówki wśród uczniów naszej szkoły, którzy coraz liczniej uczestniczą w  sportowych zajęciach pozalekcyjnych, a także rozwijanie zainteresowań i umiejętności w tej grze zespołowej. Realizowane było również działanie zawarte w programie „Wychowanie przez kulturę fizyczną ku wartościom”. Do turnieju zgłosiło się 25 dwuosobowych zespołów. Rywalizacja była długa i zacięta. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy sportowej Va, bowiem trzy miejsca na podium przypadły uczniom tej klasy. I miejsce zdobyli: Miłosz Bochenek i Marta Kwiatkowska, na II miejscu uplasowali się: Juliusz Bucha i Filip Derdulski, a III miejsce zajęli: Hubert Jabłoński i Paulo Lisowicz. Organizatorzy turnieju, nauczyciele wychowania fizycznego – panowie: Maciej Bochenek i Krzysztof Przybysz dziękują wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, gratulują już zdobytych umiejętności, życzą dalszych sukcesów i rozwoju sportowego oraz  zapraszają do udziału w kolejnych imprezach sportowych.

Kwiecień 2019